Specialisté na kvalitní peletová kamna

AKCE do 30.8.2017 ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR AKCE do 30.8.2017- ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA. DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR

Peletová kamna COLA oceníte doma i na chalupě

 

Chcete mít doma příjemně a útulno i ve všední den? A na chalupě zatopeno, ještě než v pátek přijedete? Obě tato přání vám splní kvalitní peletová kamna COLA. Sálající oheň v obýváku vytvoří romantickou venkovskou atmosféru i vprostřed velkoměsta. Dálkové ovládání zase umožní včas zapnout kamna na chalupě, abyste se cítili jako doma hned po příjezdu. Své o tom ví revmatolog MUDr. Erik Moster, který topí peletovými kamny doma v Brně i na Vysočině, kde ho vždy čeká chalupa vytopená na komfortních 22 °C.

 

Peletová kamna topí přímo v obýváku, není třeba budovat kotelnu.

Peletová kamna topí přímo v obýváku, kotelna není třeba.

Kdo se rozhodne topit peletami v peletových kamnech, získá mnoho výhod. Zaprvé nebude muset budovat kotelnu, kam by zdroj vytápění schoval. Kamna se naopak stanou vítaným designovým prvkem v obývacím pokoji nebo kdekoli, kde si budou obyvatelé domu chtít vychutnávat pohled na plápolající oheň a cítit příjemné sálající teplo. Kamna lze napojit na radiátory, výměník pro ohřev teplé vody i zásobník, a tedy splní všechny funkce standardního kotle. Dosahují navíc účinnosti 97 %. A oproti krbům je provoz kamen v místnosti bezprašný a bez úniku kouře.

 

 

Jak vytopit chalupu či chatu na dálku? Pořiďte si GSM modul

 

Kdo chce přijíždět do vytopené chalupy, pořídí si GSM modul.

Kdo chce přijíždět do vytopené chalupy, pořídí si GSM modul.

Další výhodou krbových kamen na pelety COLA je jejich regulace na základě nastavené požadované teploty. Obzvláště zajímavá je ovšem možnost ovládat kamna na dálku, a tedy si v chalupě zatopit ještě před příjezdem. Právě to nabízí dálkový GSM modul – komunikovat s ním můžete buď přes SMS zprávu, na základě které se kamna zapálí, nebo dokonce můžete modul jenom prozvonit a kamna se automaticky zapnou. Nakonec vás ještě GSM modul zpětně upozorní, že vše proběhlo v pořádku.

A co ještě GSM modul umí? Pomocí SMS zprávy Vás může informovat o tom, zda jsou peletová kamna zapnuta nebo vypnuta, síle signálu operátora i o teplotě v objektu. Díky tomu se můžete rozhodnout, zda kamna zapnout. GSM modul je možné využít i jako alarm pro zabezpečení objektu pomocí prostorového čidla nebo spínacích kontaktů na dveře a okna.

 

Peletová kamna COLA

Kamna na chalupě našla svoje místo pod schody.

Kamna na chalupě našla svoje místo pod schody.

Spokojenost s peletovými kamny s výměníkem doma v Brně vedla revmatologa MUDr. Erika Mostera k tomu, aby si nechal instalovat peletová kamna také na chalupě na Vysočině. Krbová kamna na pelety TERMO FOCUS s teplovodním výměníkem zvládla vytopit celý třípatrový rodinný dům. Z obývacího pokoje ve druhém patře vytápějí revmatologickou ordinaci s čekárnou v přízemí, kuchyň sousedící s obývákem a čtyři ložnice ve třetím patře. Významně se snížily také náklady, dříve účet za plyn dosahoval 60 000 Kč ročně, dnes stojí protopené 4 tuny pelet okolo 24 000 Kč. Úspory a návratnost byly velmi přesvědčivé.

Není divu, že se MUDr. Erik Moster rozhodl investovat do stejných peletových kamen také na chalupě v Samotíně u Nového Města. Celá montáž kamen od firmy ecoflame.cz proběhla velmi rychle, během šesti hodin byla zapojena, seřízena a uvedena do provozu včetně zapojení GSM modulu. Ten funguje jako hodinky – pokud revmatolog zapne kamna osm hodin před příjezdem na chalupu, stihne se celý objekt vytopit z původních 10 °C na komfortních 22 °C. Doma i na chalupě topí MUDr. Moster peletami Royal Pellets, které splňují certifikaci ENplus v nejvyšší kvalitativní třídě A1.

 

Věděli jste, že…

Češi jsou národ chatařů a chalupářů. Druhý domov určený pouze pro rekreaci má skoro 200 tisíc rodin. V celosvětovém žebříčku chalupaření tak těsně šlapeme na paty Švédům, kteří jsou první. Mnozí z nich pravděpodobně také zvolili jako topivo pelety, své letní sídlo Drottningholm totiž peletami vytápí i švédský král Karel XVI. Gustav.


http://www.youtube.com/watch?v=6NM86RFu64E