Specialisté na kvalitní peletová kamna

AKCE do 30.8.2017 ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR AKCE do 30.8.2017- ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA. DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR

Kotlíková dotace pro automatické kotle ne pelety se zásobníkem COLA

pro Středočeský kraj

V prvním kole se bude čerpat ze 40 milionů korun - příjem žádostí od 2 září 2013

 

 
 

 

Atomatické kotle na pelety se zásobníkem COLA - vlastnosti a využití

Bezkonkurenční kotel na pelety se zásobníkem, který svou učinností 95 % a třídou emisí č. 5 je jedničkou na trhu. Kotel COLA je řízení elektronickou regulací, která zaručuje jeho vysokou účinnost spalování, uživatelského komfortu a ovladatelnosti. Součástí kotle je oběhové čerpadlo a expanzní nádoba, takže se pouze připojí na stávající otopný systém bez dalšího příslušenství. Jeho výhodou je i přidání druhého oběhového čerpadla ve výrobě pro ohřev teplé užitkové vody, které je také ovládáno řídící jednotkou. Další výhodou je průměr kouřového hrdla (100 mm), takže se dá použít i tam kde je malý průměr komínu.

Technický popis a list najde v odkazu - kotle na pelety se zásobníkem

 

Výše dotace na automatický kotel COLA

I když má kotel emisní třídu č.5 spadá do kategorie nižší emisní třídy č.4

Celková poskytovaná dotace na automatický kotel COLA činí 60 tisic korun

 

 

Kotle na pelety COLA jsou zařené v dotačním programu pod kodem :

  • DOMUSFIRE C 17 - SVT 2262

  • DOMUSFIRE C 24 - SVT 2304

  • DOMUSFIRE C 29 - SVT 2358

  • DOMUSFIRE C 35 - SVT 2359

  • DOMUSFIRE C 39 - SVT 2360


 

 Kontakt na podejce:     Milan Gráf      tel: 721 847 121       info@vodotopgraf.cz 

 

 


Radní schválili podmínky pro poskytování kotlíkových dotací

Středočeští radní se na svém zasedání v pondělí 8. července 2013 projednávali takzvanou kotlíkovou dotaci. Již letos v červnu středočeští radní schválili usnesení, v němž souhlasí s uzavřením dohody s Ministerstvem životního prostředí ČR (MŽP) v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů. Středočeská rada odsouhlasila Pravidla pro poskytování podpory na výměnu kotlů ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci společného programu.

 

Na základě jednání mezi Středočeským krajem a MŽP, bylo v rámci společné výzvy na program podpory výměny kotlů za nové, ekologické, vyčleněno celkem 40 milionů korun. S tím, že MŽP a Středočeský kraj se budou každý podílet částkou 20 milionů. S ohledem na přípravu konečné verze nezbytných podkladů a procesní postupy v rámci MŽP bude smlouva podepsána pravděpodobně koncem července.

 

Výše dotace bude upravena v závislosti na typu podporovaného kotle. Výměna kotlů bude v průměru podporována polovinou pořizovací ceny nového kotle, a to v závislosti na přesně daném výčtu jednotlivých druhů kotlů.

 

„Hlavní je motivovat žadatele mírou dotace, aby si pořídili kotle emisní třídy č 3, 4, nebo 5 a pomohli tak zlepšit kvalitu ovzduší v našem kraji. Automatický kotel na pelety COLA má emisní třídu č. 5 a nejvyšší učinnost 95 % na trhu. Lidé, kteří provozují dnes již nevyhovující kotle na tuhá paliva, je stejně budou muset v průběhu příštích let vyměnit. Už totiž nebudou emisně vyhovovat nové legislativě v oblasti ochrany ovzduší. Chceme proto našim spoluobčanům vyjít vstříc a umožnit jim výměnu kotlů již nyní, kdy mohou výrazně ušetřit,“ vysvětlil hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

 


http://www.youtube.com/watch?v=6NM86RFu64E