Specialisté na kvalitní peletová kamna

AKCE do 30.8.2017 ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR AKCE do 30.8.2017- ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA. DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR

 Jak krbová peletová kamna COLA, kotle na pelety fungují ? 

 
   Peletová kamna COLA lze naprogramovat podle typu elektroniky na 1 - 12 zapálení a vypnutí za den dle typu kamen.
Po zapnutí kamen dochází k vyfoukávání zbytku popela a čištění topeniště. Poté začne šnekový podavač sypat pelety do topeniště a zároveň dochází ke žhavení zapalovací svíčky.
    Po rozhoření pelet se peletové kamna přepnou do naprogramovaného režimu a jedou na předem naprogramovaný výkon.Tento výkon lze pohodlně měnit z pohodlí sedačky pomocí dálkového ovládání podle nálady a tepelné pohody. Poté co kamna na pelety dosáhnou navolené teploty v místnosti nebo u kamen s výměníkem teploty vody v radiátoru, se automaticky přepnou na minimální výkon (režim modulace) nebo se vypnou.
 
   U rekreačních objektů lze naprogramovat peletková kamna např. na pátek, abyste přijeli do vytopené chaty či chalupy a/nebo přidat GSM modul na zapnutí a vypnutí dle aktuální potřeby pomocí mobilního telefonu.
 

   Peletová kamna jsou vyrobena z velice kvalitních materiálů, které zajišťují dlouhou životnost výrobku.

 
Patentovaný systém topeniště
   Tento systém nám umožňuje optimální spalování pelet, protože je zajištěn konstantní přívod spalovaného vzduchu k celému povrchu topeniště. To umožňuje používat různé druhy pelet beze změny parametrů. Při spalování se snižuje tvorba popela a nehořlavých materiálů, což přispívá k ochraně ovzduší snižováním emisí do atmosféry.
 
     

           

Při komunikaci s našimi zákazníky se setkáváme s různými výrazy pro peletová kamna cola peletová kamna kola jako například peletové kamna peletková kamna peletkové kamna peletační kamna kamna na pelety kamna na peletky peletové kotle peletkové kotle kotle na pelety kotle na peletky kamna peletová kamna peletková kamna na pelety kamna na peletky kamna peletová kamna peletková kamna peletové kamna peletkové peletová-kamna krbová peletová kamna krbová kamna peletová krbová kamna na pelety peletová krbová kamna krbová kamna a jiné výrazy v evropě se kamna označují výrazem pelletstove pelletkaminöfen poeles A Granules takže správný výraz v češtině zní peletová kamna na slovensku se peletová kamna prezentuji jako peletové kachle peletové pece peletové kotly peletové kurenie peletové kotle krbové pece teplovodné krbové kachle na pelety teplovzdušné krbové kachle na pelety kachle na pelety krbové kachle na pelety krbové pece na pelety peletové pece teplovodné peletové pece teplovzdušné krbové kachle s výměníkem krbové pece s výměníkem krbové pece krbové kachle s výměníkem peletové kachle cola peletové pece cola dymovody pro kachle peletové peletové kotly kola peletové kurenie kola peletové kotle kola atd dotace 95 000 kč na peletová kamna cola výběr z 15 modelů kamen dotace 95 000 kč na kamna na pelety cola výběr z 15 modelů kamen pelety výrobci pelet výroba pelet výroba paliv ekologické paliva ekologické topení ekonomické topení kořovody pro peletová kamna vložkování komínů komíny kominíci revize komínů spalinové cesty pro peletová kamna servis na peletová kamna servisní prohlídky peletových kamen jak peletová kamna fungují použití peletových kamen jak kamna na pelety funguji použití kamen na pelety video zelená úsporám dotce na peletová kamna z programu zelená úsporám peletová kamna s výmeníkem kamna na pelety s výmeníkem dřevostavby rodinné domy chaty chalupy sruby roubenky bydlení topení vytápění ekologické topení topenáři instalatéři vodo topo plyn peltova krbová kamna zdarma sleva 100 % palivové dříví solární zařízení tepelná čerpadla rekuperace stavby emise kamen krbová kamna s teplovodním výměníkem krbová kamna na pelety s teplovodním výměníkem a jiné výrazy www.anselmocola.cz www.peletovakamna.com www.kamnanapelety.net www.colastufe.cz

 
 Vstup spalovaného vzduchu je řízený.
 
Sekundární spalování
 
   Do spalovací komory se přisává studený vzduch, okysličuje emisní částice a dochází k sekundárnímu spalování kouřových plynů a prachových částic při teplotě nad 600 °C.
   Účinnost kamen se tímto procesem zvýší až dvojnásobně, ušetří se až 40% paliva, emise zplodin je minimální a nedochází k znečišťování životního prostředí.
   Zplynováním emisních částic se prodlužuje doba hoření bez přikládání o 40%.
 
   Množství popele : 0,5 % spálenéných pelet.
 
 
V našich výrobcích používáme vysoce kvalitní litinu a tím zaručujeme dlouhou životnost výrobku.
 
Z litiny jsou vyrobeny:
-         Korpus kotle
-         Povrchová úprava:
-         Dvířka
-         Detaily
 
Vzduch je tlačen tangenciálním ventilátorem.
 Proudí vzhůru k litinovému výměníku.
 Při výměně uvolňuje teplo do prostředí s maximální bezpečností.
 
Nový systém ventilace 
U modelů ALISEA -OVETTA -IDEAL -JUTTA  je dodáván nový systém ventilace, který umožňuje nasávat studený vzduch ze spodní části místnosti a odvést jej k výměníku
 
 
 
 

 
 Šnekový podavač, který dávkuje pelety. Rychlost otáčení a dávkování pelet závisí na naprogramovaném výkonu.
 
 
V kamnech na pelety jsou podle typu použity dva typy elektroniky:
1. Tradiční statická elektronika
Systém se statickou elektronikou má všechny záruky a certifikáty funkčnosti . Vykonává různé funkce, lze jej naprogramovat na každý den v týdnu se dvěmi zapnutími a vypnutími kamen denně. Výkon lze nastavit na pět hodnot. Součástí je dálkové ovládání, čidlo měřící teplotu místnosti, termostat hlídající teplotu pelet, měřič podtlaku hlídající odtah kouře.
Automatické čištění topeniště, srozumitelné hlášení poruch, možnost připojení GSM modulu.
 
2. Nová exklusivní elektronika
Systém nové elektroniky řídí a kontroluje :
 
-  automatické kalibrování spalovací komory
-  správné a bezpečné odvádění kouře přes kouřovody
-konstantní automatická diagnostika správného spalování přispívá k vysoké účinnosti
-automatické zapalování a vypínání s  programovatelným týdenním časovačem s možností až 12 zapálení za den
-automatické čištění topeniště pro snadnější údržbu
-jednoduché a srozumitelné diagnostické hlášení poruch 
-ovládání v 6 jazycích
-možnost přesunout displej z kamen až do vzdálenosti 10 metrů
-možnost vložit G.S.M. modul
-aktualizovatelný software
 
Součástí všech kamen je dálkové ovládání.
Pohodlně usazeni v sedačce můžete zapínat, vypínat a regulovat teplotu u všech typů našich peletových kamen.
 

 
 
 
Peletová kamna COLA jsou velice bezpečná a jsou vybavena elektronickým systémem kontroly bezpečnosti.
 
V našich kamnech na pelety používáme nejvyspělejší elektroniku a mechanické bezpečnostní systémy pro lepší bezpečnost a výkonnost.
 
-protivýbuchový ventil, který se otevře, pokud by došlo k tvorbě plynů.
-bezpečnostní termostat měřící teplotu v zásobníku pelet, který zabrání zvýšení teploty a vznícení pelet v zásobníku
-přístroj pro měření podtlaku ve spalovací komoře, který vypne kamna v případě, že není správný odtah do komína, zablokuje se kouřovod nebo roura pro nasávání vzduchu nebo nejsou pořádně zavřena dvířka kamen.
Ve všech případech se zastaví nakládání pelet, čímž se zabrání jejich nadměrnému hromadění v topeništi a kamna se vypnou. Na displeji se objeví nápis alarm a zkratka vysvětlující důvod vypnutí kamen. Totéž se stane, dojde-li k přerušení dodávky proudu. V tomto případě může mechanik naprogramovat opětovné zapálení kamen (zejména vhodné v oblastech s častějšími výpadky elektrické energie).
 
 

 
 
Peletová kamna COLA zajišťují ekologické spalování a vyhovují nejpřísnějším normám evropské unie.
 
Oddělení výzkumu a vývoje neustále vylepšuje všechny součástky kamen na pelety.
Vyspělá elektronika, hořák s jedinečnými vlastnostmi, sálavé těleso a ventilátor s minimální spotřebou zaručují:
-         Ideální poměr vzduchu a paliva
-         Snížení množství nespalitelných zbytků
-         Snížení emisí jemného prachu
-         Nejvyšší výkon
 

Při komunikaci s našimi zákazníky se setkáváme s různými výrazy pro peletová kamna cola peletová kamna kola jako například peletové kamna peletková kamna peletkové kamna peletační kamna kamna na pelety kamna na peletky peletové kotle peletkové kotle kotle na pelety kotle na peletky kamna peletová kamna peletková kamna na pelety kamna na peletky kamna peletová kamna peletková kamna peletové kamna peletkové peletová-kamna krbová peletová kamna krbová kamna peletová krbová kamna na pelety peletová krbová kamna krbová kamna a jiné výrazy v evropě se kamna označují výrazem pelletstove pelletkaminöfen poeles A Granules takže správný výraz v češtině zní peletová kamna na slovensku se peletová kamna prezentuji jako peletové kachle peletové pece peletové kotly peletové kurenie peletové kotle krbové pece teplovodné krbové kachle na pelety teplovzdušné krbové kachle na pelety kachle na pelety krbové kachle na pelety krbové pece na pelety peletové pece teplovodné peletové pece teplovzdušné krbové kachle s výměníkem krbové pece s výměníkem krbové pece krbové kachle s výměníkem peletové kachle cola peletové pece cola dymovody pro kachle peletové peletové kotly kola peletové kurenie kola peletové kotle kola atd dotace 95 000 kč na peletová kamna cola výběr z 15 modelů kamen dotace 95 000 kč na kamna na pelety cola výběr z 15 modelů kamen pelety výrobci pelet výroba pelet výroba paliv ekologické paliva ekologické topení ekonomické topení kořovody pro peletová kamna vložkování komínů komíny kominíci revize komínů spalinové cesty pro peletová kamna servis na peletová kamna servisní prohlídky peletových kamen jak peletová kamna fungují použití peletových kamen jak kamna na pelety funguji použití kamen na pelety video zelená úsporám dotce na peletová kamna z programu zelená úsporám peletová kamna s výmeníkem kamna na pelety s výmeníkem dřevostavby rodinné domy chaty chalupy sruby roubenky bydlení topení vytápění ekologické topení topenáři instalatéři vodo topo plyn peltova krbová kamna zdarma sleva 100 % palivové dříví solární zařízení tepelná čerpadla rekuperace stavby emise kamen krbová kamna s teplovodním výměníkem krbová kamna na pelety s teplovodním výměníkem a jiné výrazy www.anselmocola.cz www.peletovakamna.com www.kamnanapelety.net www.colastufe.cz

Při komunikaci s našimi zákazníky se setkáváme s různými výrazy pro peletová kamna cola peletová kamna kola jako například peletové kamna peletková kamna peletkové kamna peletační kamna kamna na pelety kamna na peletky peletové kotle peletkové kotle kotle na pelety kotle na peletky kamna peletová kamna peletková kamna na pelety kamna na peletky kamna peletová kamna peletková kamna peletové kamna peletkové peletová-kamna krbová peletová kamna krbová kamna peletová krbová kamna na pelety peletová krbová kamna krbová kamna a jiné výrazy v evropě se kamna označují výrazem pelletstove pelletkaminöfen poeles A Granules takže správný výraz v češtině zní peletová kamna na slovensku se peletová kamna prezentuji jako peletové kachle peletové pece peletové kotly peletové kurenie peletové kotle krbové pece teplovodné krbové kachle na pelety teplovzdušné krbové kachle na pelety kachle na pelety krbové kachle na pelety krbové pece na pelety peletové pece teplovodné peletové pece teplovzdušné krbové kachle s výměníkem krbové pece s výměníkem krbové pece krbové kachle s výměníkem peletové kachle cola peletové pece cola dymovody pro kachle peletové peletové kotly kola peletové kurenie kola peletové kotle kola atd dotace 95 000 kč na peletová kamna cola výběr z 15 modelů kamen dotace 95 000 kč na kamna na pelety cola výběr z 15 modelů kamen pelety výrobci pelet výroba pelet výroba paliv ekologické paliva ekologické topení ekonomické topení kořovody pro peletová kamna vložkování komínů komíny kominíci revize komínů spalinové cesty pro peletová kamna servis na peletová kamna servisní prohlídky peletových kamen jak peletová kamna fungují použití peletových kamen jak kamna na pelety funguji použití kamen na pelety video zelená úsporám dotce na peletová kamna z programu zelená úsporám peletová kamna s výmeníkem kamna na pelety s výmeníkem dřevostavby rodinné domy chaty chalupy sruby roubenky bydlení topení vytápění ekologické topení topenáři instalatéři vodo topo plyn peltova krbová kamna zdarma sleva 100 % palivové dříví solární zařízení tepelná čerpadla rekuperace stavby emise kamen krbová kamna s teplovodním výměníkem krbová kamna na pelety s teplovodním výměníkem a jiné výrazy www.anselmocola.cz www.peletovakamna.com www.kamnanapelety.net www.colastufe.cz

 
Peletová kamna COLA s výměníkem
Součástí peletových kamen s výměníkem (řada TERMO) je příslušenství otopného systému, které zahrnuje :
- čidlo pro elektronické řízení teploty vody
- pojistný ventil 3 bar
- tlakové čidlo MIN 05-MAX 2.5bar
- třírychlostní oběhové čerpadlo
- možnost připojení druhého čerpadla pro ohřev užitkové vody
- možnost připojení bojlerového termostatu
- možnost připojení pokojového termostatu
- automatický sací ventil
 
Expanzní nádoba je součástí všech našich kamen na pelety.
 
 
 

Při komunikaci s našimi zákazníky se setkáváme s různými výrazy pro peletová kamna cola peletová kamna kola jako například peletové kamna peletková kamna peletkové kamna peletační kamna kamna na pelety kamna na peletky peletové kotle peletkové kotle kotle na pelety kotle na peletky kamna peletová kamna peletková kamna na pelety kamna na peletky kamna peletová kamna peletková kamna peletové kamna peletkové peletová-kamna krbová peletová kamna krbová kamna peletová krbová kamna na pelety peletová krbová kamna krbová kamna a jiné výrazy v evropě se kamna označují výrazem pelletstove pelletkaminöfen poeles A Granules takže správný výraz v češtině zní peletová kamna na slovensku se peletová kamna prezentuji jako peletové kachle peletové pece peletové kotly peletové kurenie peletové kotle krbové pece teplovodné krbové kachle na pelety teplovzdušné krbové kachle na pelety kachle na pelety krbové kachle na pelety krbové pece na pelety peletové pece teplovodné peletové pece teplovzdušné krbové kachle s výměníkem krbové pece s výměníkem krbové pece krbové kachle s výměníkem peletové kachle cola peletové pece cola dymovody pro kachle peletové peletové kotly kola peletové kurenie kola peletové kotle kola atd dotace 95 000 kč na peletová kamna cola výběr z 15 modelů kamen dotace 95 000 kč na kamna na pelety cola výběr z 15 modelů kamen pelety výrobci pelet výroba pelet výroba paliv ekologické paliva ekologické topení ekonomické topení kořovody pro peletová kamna vložkování komínů komíny kominíci revize komínů spalinové cesty pro peletová kamna servis na peletová kamna servisní prohlídky peletových kamen jak peletová kamna fungují použití peletových kamen jak kamna na pelety funguji použití kamen na pelety video zelená úsporám dotce na peletová kamna z programu zelená úsporám peletová kamna s výmeníkem kamna na pelety s výmeníkem dřevostavby rodinné domy chaty chalupy sruby roubenky bydlení topení vytápění ekologické topení topenáři instalatéři vodo topo plyn peltova krbová kamna zdarma sleva 100 % palivové dříví solární zařízení tepelná čerpadla rekuperace stavby emise kamen krbová kamna s teplovodním výměníkem krbová kamna na pelety s teplovodním výměníkem a jiné výrazy www.anselmocola.cz www.peletovakamna.com www.kamnanapelety.net www.colastufe.cz

.
 
  .

NÁVRATNOST PELETOVÝCH KAMEN OD 3 DO 7 LET

 

VAŠE SPOKOJENOST JE NAŠE REKLAMA

.

 - ZNAČKA SPECIALISTŮ NA KVALITNÍ PELETOVÁ KAMNA

 

 

Naše peletová kamna, kamna na pelety, krbová kamna, krby

a krbové vložky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní litiny

a tím zaručujeme dlouhou životnost výrobku

 

 

 

                 .

Diskuse

Diskuse k článku: Jak krbová peletová kamna fungují

Datum: 28.10.2010 23:46:27; Od: Anna Fuchsová
Titulek: kamna na peletky a letní provoz

Dobrý den,
prosím o informaci, zda při letním provozu peletkových kamen, (kdy se ohřívá jen teplá voda pro spotřebu) dochází k nějakému ohřívání vzduchu v místnosti, kde jsou peletková kamna umístěna.
Děkuji.
Odpovědět

Příspěvek do diskuse


http://www.youtube.com/watch?v=6NM86RFu64E