Specialisté na kvalitní peletová kamna

AKCE do 30.8.2017 ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR AKCE do 30.8.2017- ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA. DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR

Kvalitní krbová kamna na pelety COLA pro nízkoenergetické a pasivní domy

- jelich výhody a regulace, bezpečnost a ekologie

 

 

  • MINIMALIZACE MÍSTA NA INSTALACI  

Peletová krbová kamna s výměníkem - peletové kotle na pelety s výměníkem - nejsou náročná na prostor a umístují se do obývacího pokoje, kde navodí příjemnou atmosféru živého ohně bez úniku prachu a kouře do místnosti. Odpadá požadavek na další místnost - kotelnu a tím se snižují náklady na novostavbu a zvyšuje užitný prostor stavby. Je zakázáno dle norem umístovat zdroje tepla do garáže, takže klasické novostavby nejsou projektované na kotle, ale peletová krbová kamna plně vyhovuji dnešním standartům.

Odpadají další náklady na pořízení krbu nebo krbových kamen.

 

 

  • INSTALACE BEZ DALŠÍCH ZAŘÍZENÍ

Peletová kamna s výměníkem jsou plnohodnotná jako plynový kotel, takže se pouze připojí na otopný systém a uvedou do provozu. Není nutné instalovat další potřebné zařízení jako ke kotli, takže odpadají náklady na oběhové čerpadlo, expanzní nádobu, ventily atd. Není nutné instalovat chladící smyčku pro případ výpadku proudu, jelikož ve spalovací misce je pouze pár pelet a při výpadku peletová kamna vychladnou tahem komína. Taktéž není nutné instalovat malý obvod na temperování kamen, jelikož kamna na pelety s výměníkem se temperují pomocí řídící jednotky. Tím se zvyšuje užitná hodnota peletových kamen, jelikož nevzniká teplotní koroze výměníku.

Takže odpadají další zbytečné náklady na pořízení nutných zařízení jako u kotle, krbu nebo krbových kamen.

 

 

  • IDEÁLNÍ PRO PASIVNÍ DOMY

Z hlediska výkonu jsou peletová kamna např. TERMO OVETTA 3,4 kW - 12,3 kW ideální řešení pro pasivní a nízkoenergetické domy. Na peletová kamna Cola je možnost čerpat dotace z dotačního programu  nová zelená úsporám

Při minimálním výkonu se nebude objekt přetápět jako u kotle, krbu nebo krbových kamen.

 

 

  • VYUŽITÍ VÝKONU KAMEN

Na objednávku je možnost přidat druhé oběhové čerpadlo pro ohřev teplé užitkové vody. Tímto způsobem se může využít výkon peletových kamen pro ohřev vody. Další výhodou je přepnutí kamen na letní provoz o ohřívat TUV i v letním období. Ideální řešení s kombinací se solárním ohřevem TUV.

V sychravých letních dnech může TUV voda ohřát pomocí peletových kamen.

 

 

  • SNADNÁ OBSLUHA A UDRŽBA

Někdo může namítat, že peletová krbová kamna mají malý zásobník na pelety. V podstatě velký zásobník na pelety opět zvyšuje nároky na další místnost a navyšuje cenu za pořízení kotle a domu. Při požadavku zákazníků na nízkoenergetické nebo pasivní domy vychází doplnění zásobníku cca jednou za 5 dní a celková spotřeba pelet na sezonu je 600 kg pelet. Čistění kamen se provádí zhruba jednou za měsíc a trvá v průměru 5 minut. Obsluha kamen je velice jednoduchá. Jednoduše se krbová kamna zapnou nebo vypnou pomocí tlačítka a nastaví na požadovaný výkon, nebo se jednoduše nastaví pomocí týdeního časového spínače až na 4 zapálení denně.

Ovládání pomocí symbolů je velice jednoduché a máme vyzkoušeno, že i starší generace peletová kamna bez problému ovládá.

 

 

  • MODERNÍ TECHNOLOGIE

Firma Cola je jedničkou na trhu v oblasti využití moderní technologie spalování pelet. Vývojové středisko Coly vyvíjí dokonalejší software pro řízení kamen a maximální využití spáleného tepla. Peletová krbová kamna Cola na základě sond vyhodnocují optimální spalování pelet, řídí spalovací proces ke spokojenosti zákazníků.

Výsledkem těchto techologií je minimální spotřeba pelet a tím nižší náklady na vytápění.

 

 

  • KVALITA A ŽIVOTNOST

Peletová kamna Cola - peletkové kotle Cola - jsou vyrobena z nejkvalitnějších materiálů a komponentů. Spalovací komora je vyrobena z vysoce kvalitní litiny. Řížené spalování a temperování kamen probíhá pomocí nejmodernějších technologií .

Zvyšuje se užitná životnost a funkčnost peletových kamen Cola.

 

 

  • BEZPEČNOST

Peletová krbová kamna Cola, kotle na pelety obsahuji vešké bezpečnostní prvky dle Evropských norem a předpisů :

1. protivýbuchová pojistka - zamezí výbuchu kamen při nahromadění splodin při zapalování

2. peletová kamna Cola nemají kličku - zamezí otevření dveří nepovolanou osobou ( děti )

3. boky a záda kamen jsou pouze teplé cca 30 st. - popálení dětí není možné

4. při jakékoliv anomálii podtaku ve spalovací komoře (otevřená dvířka, ucpaný kouřovod) kamna nezapnou

5. při jakékoli nefunkční bezpečnostní součástce peletová kamna nezapnou

6. při přehřátí kamen nebo otopného systému kamna vypnou a budou zapnuta pouze obsluhou

7. při nedostatku kapaliny nebo tlaku v otopném systému kamna nezapnou

8. při poklesu pokojevé teploty pod 5 st. celzia, kamna automaticky zapínají - zabrání zamrznutí kapaliny

9. zabezpečení elektroniky a součástek proti přepětí v síti

 

 

  • EKOLOGIE - PŘÍRODA

Peletová kamna Cola splńůjí nejpřísnější předpisy z hlediska emisí a nebudete si zamořovat okolí domu toxickým kouřem a kontaminovat zahrádku. Zachováte si zdravé životní prostředí pro své děti.

 

 

PELETOVÁ KAMNA COLA ZAŘAZENÁ DO DOTAČNÍHO PROGRAMU ZELENÁ ÚSPORÁM

 

 

Příprava pro peletová kamna do rodiného domu NOVA 101 pasiv

 

 


http://www.youtube.com/watch?v=6NM86RFu64E