Specialisté na kvalitní peletová kamna

AKCE do 30.8.2017 ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR AKCE do 30.8.2017- ZDARMA ZPLYNOVACÍ GRIL V HODNOTĚ 14 600,- Kč KE KOTLŮM NA PELETY COLA. DOMUSRIRE C17, 24, 29, 35, 35, 39 HR

  

Rekuperace ATREA - peletová kamna COLA

pro pasivní domy a jiné úsporné stavby

 

 

Co je to rekuperace?

Rekuperace, neboli zpětné získávání tepla je děj, při němž se přiváděný vzduch do budovy předehřívá teplým odpadním vzduchem. Teplý vzduch není tedy bez užitku odveden otevřeným oknem ven, ale v rekuperačním výměníku odevzdá většinu svého tepla přiváděnému vzduchu - rekuperační jednotky.

A co je účinnost rekuperace?

Účinnost rekuperace = účinnost zpětného získávání tepla = využití odpadního tepla pro předehřev chladného, čerstvého vzduchu. Účinnost rekuperace se musí pohybovat mezi 0 a 100 %.

Nulová účinnost je účinnost otevřeného okna - teply vzduch je bez užitku odváděn a studený, čerstvý vzduch je přiváděn do místnosti, která rychle vychládá až na venkovní teplotu.

Stoprocentní účinnost (technicky nerealizovatelné) by byla tehdy, pokud by se přiváděný vzduch ohřál od odváděného na jeho původní teplotu. Místnost by byla větrána bez ztráty energie.

Reálná účinnost rekuperace se pohybuje u běžně dostupných vzduchotechnických zařízení od 30 do 90 %, přičemž účinnost nad 60 % se považuje za dobrou, nad 80 % za špičkovou. U jednotek DUPLEX se účinnost rekuperace pohybuje od 52 % do 90 % (záleží na velikosti jednotky, průtoku vzduchu a typu rekuperačního výměníku).             

                                                                                                                             

Co jsou to peletová krbová kamna ?

   Peletová krbová kamna jsou nízkoemisní zdroje na biomasu - dřevní odpad. Zařízení peletových kamen eliminuje nutnost neustále přikládat. Jeden z nejlevnějších způsobů vytápění současných objektů šetrný k životnímu prostředí. Peletová kamna s výměníkem jsou hlediska nároku na malý prostor, bezprašnost provozu a malému výkon ideální pro současné novostavby a hlavně pasivní domy. Nové dotace na krbová kamna na pelety COLA.

 

A jaká je účinnost peletových kamen ?

   Kamna na pelety dosahuji účinosti 97 % dle typu kamen. Peletová kamna Cola splnůjí nejpřísnějsí normy z hlediska bezpečnosti a kvality kamen. Z hlediska emisí a učinnosti  peletová krbová  kamna s výměníkem splńila emisní normy dotačního programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. 

 

 

 Ve spolupráci s firmou Atrea jsme rekuperaci a peletová krbová kamna začlenili

do pasivního domu RD Rýmařov - NOVA 101/38.

 

    Spojením těchto dvou technologí se solárním zařízením a kvalitním zateplením objektu jsme dosáhli domu v pasivním provedení. Zákazník na základě těchto technologíi získá dotaci 550 000 ,- Kč, která zákazníkovi sníží cenu za stavbu. Zákazník získá krbová kamna na pelety do obývaciho pokoje a kompetní zařízení na vytápění domu a ohřev teplé užtkové vody. Předpokládaná roční spotřeba činí 700 kg dřevních pelet.

Regulace vytápění RD NOVA 101/38


 

 Zapojená krbová kamna na pelety v domech RD Rýmařov - více

 

 

   


http://www.youtube.com/watch?v=6NM86RFu64E