Poradenství v oblasti peletového vytápění, rozdělení spotřebičů na pelety 

Na základě dlouholetých zkušeností vám poradím, jaký je nejvhodnější typ peletových kamen, nebo peletového krbu pro Váš objekt. 

Zohlední se tepelná ztráta objektu, ohřev teplé užitkové vody a umístění spotřebiče. 

Následně Vám provedeme montáž krbových kamen nebo krbu, připojíme na komín a na stávající otopný systém.

Pro novostavby provádíme kompletní realizaci jak spotřebiče, tak komínu, otopného systému, a zařízení pro ohřev teplé užitkové vody. 

SPOTŘEBIČE NA PELETY - FUNKCE, VYUŽITÍ A ROZDĚLENÍ

Spotřebiče na pelety jsou buď lokální spotřebiče - volně stojící, nebo vestavěné spotřebiče - zabudované do krbového výklenku nebo krbového tělesa, které se provozují pouze za uzavřených dvířek topeniště.

Ve spotřebičích dochází k řízenému spalování pelet pomocí přesného dávkování pelet mechanickým dopravníkem z násypky a přivádění přesného poměru spalovacího vzduchu ventilátorem do topeniště. Tímto způsobem dochází k zvýšené tepelné účinnosti s nižšími hodnotami zplodin, které jsou v souladu s nejnovějšími nařízeními Evropské unie a politikou ochrany životního prostředí.

Spotřebiče rozvádí teplo do prostoru

Pro vytápění jedné místnosti se používají spotřebiče se sálavým a konvekčním konstrukčním řešením. Pro vytápění třech místností se používají teplovzdušné spotřebiče. Pro vytápění budov a ohřev teplé vody se používají spotřebiče s výměníkem, které jsou vybaveny buď jedním, nebo dvěma oběhovými čerpadly.

 1. Sálavé - přes sklo dvířek topeniště
 2. Konvekční - konstrukce spotřebiče je dvouplášťová a pomocí ventilátoru přes výměník se rozvádí teplo do prostoru - místnosti kde je spotřebič umístěn. Konstrukce spotřebiče může být rozdělena až na 3 sekce a teplým vzduchem se pomocí teplovzdušných rozvodů mohu vytápět 3 místnosti - místnost kde je spotřebič umístěn a další dvě místnosti.
 3. Radiací - tepelný výměník ve spotřebiči
 • Tepelný výměník je napojen přímo na radiátory - jedno oběhové čerpadlo
 • Výměník je napojen na radiátory a ohřívač vody - jedno oběhové čerpadlo
 • Výměník je napojen na akumulační nádobu - jedno oběhové čerpadlo
 • Výměník je napojen na radiátory a ohřívač vody - dvě oběhové čerpadla
 • Výměník je napojen na akumulační nádobu a ohřívač vody - dvě oběhové čerpadla
 • Výměník je napojen do systému a součástí spotřebiče je průtokový deskový výměník pro ohřev teplé pitné vody - dvě oběhové čerpadla.

Rozdělení spotřebičů na pelety dle využití

 1. Vytápění jedné místnosti - peletová kamna, sporáky na pelety
 2. Vytápění 3 místností - peletová kamna teplovzdušná, krby teplovzdušné
 3. Vytápění budov a ohřev teplé užitkové vody - peletová kamna s výměníkem, krby s výměníkem, kotle na pelety
 4. Vaření, grilování - sporák na pelety, gril na pelety

Řízení a ovládání spotřebičů na pelety

Spotřebiče na pelety jsou plně automatické spotřebiče, které se regulují jak omezením výkonu tak pomocí navolené teploty v místnosti, teploty výstupní vody a teploty výstupní vody pro ohřev teplé pitné vody. Automaticky snižují výkon spotřebiče, jakmile dosáhnou požadované nastavené teploty. Po dosažení požadované teploty se spotřebiče buď automaticky ztlumí na minimální výkon, nebo se automaticky vypnou a znovu zapálí při poklesu teploty v místnosti. Tyto spotřebiče se uvádějí do provozu stisknutím tlačítka start, nebo se zapalují automaticky podle navoleného časovače anebo pomocí GSM modulu dálkově, před příjezdem do objektu: www.ecoflame.cz

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Jednoduché a krátké články vám pomohou udržovat čtenáře v obraze. Zajímavý úvodní odstavec a stručný, informativní obsah zaručí, že se k vám budou rádi vracet pro další novinky.